Dnes je 24.07.2024, meniny má Vladimír
Mesto Spišská Nová Ves
 
   PodnikateľProjekty > SARIO pomáha v čase krízy

SARIO pomáha v čase krízy

Od: Ing. Peter Malatinský, Spišská regionálna rozvojová agentúra

 

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) s cieľom pomôcť slovenským výrobným firmám v čase globálnej hospodárskej krízy sprístupnila bezplatne svoju dlhoročne budovanú internú databázu slovenských výrobných firiem – SIC (SARIO Informačné centrum).

Projekt SARIO Informačné centrum zabezpečuje operatívnu komunikáciu medzi domácimi a zahraničnými podnikateľskými subjektmi a pomáha zosúladiť zahraničné požiadavky s výrobnými možnosťami slovenských podnikateľov. Juraj Kiesel, poverený riadením SARIO konštatoval, že cieľom sprístupnenia databázy SARIO je pomôcť v čase krízy slovenským spoločnostiam nadviazať nové výrobné kooperácie.

Internetový portál SIC poskytuje aktuálne informácie o dopytoch na export tovarov a služieb, požiadavkách na subcontracting a tiež o medzinárodných tendroch a projektoch. Slovenské subjekty majú možnosť zverejniť na portáli svoj profil a ponuku. Zahraničné spoločnosti tu zverejňujú dopyty po slovenskej produkcii. Systém tiež automaticky distribuuje informácie o dopytoch na tovary, služby, subcontracting alebo joint ventures medzi registrované podnikateľské subjekty podľa profilu firmy.

Bezplatné sprístupnenie databázy môžu využiť najmä malé a stredné spoločnosti so záujmom exportovať, vstúpiť na nové trhy alebo spolupracovať v oblasti subcontractingu či joint ventures. Určená je tiež pre výrobné spoločnosti zo všetkých priemyselných odvetví, predovšetkým z oblasti strojárenstva, elektrotechniky a elektroniky, spracovania plastov a gumy, dreva a textilu. Prostredníctvom tohto katalógu firiem SARIO hľadá pre zahraničné spoločnosti slovenských dodávateľov a kooperačných partnerov.

Viac informácií tu: http://www.sic.sario.sk/?katalog-spolocnosti

Zdroj info: http://www.sario.sk/?novinky&novinka=796.

Ďalšie informácie aj na: http://www.isrra.sk/