Dnes je 14.06.2024, meniny má Vasil
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Otázky, námety a pripomienky

Otázky, námety a pripomienky

Pohotovostné služby lekární

Pohotovostné služby lekární sa nachádzajú hneď na hlavnej stránke v ľavom stĺpci stránky v časti Dôležité kontakty/Lekárne - pohotovosť.

Kde je cestovný poriadok MHD?

Kompletný zoznam cestovných poriadkov liniek MHD je v sekcii Občan/Doprava/MHD vo forme stiahnuteľných PDF súborov, ktoré je možné čítať pomocou programu AcrobatReader.

Kde môžem pridať inzerát?

Inzerciu je možné pridať v sekcii Inzercia (odkaz v ľavom stĺpci stránky). Pre pridanie inzercie je potrebné sa najskôr zaregistrovať a prihlásiť použitím užívateľského mena a hesla.

Upozornenie

Pre zaslanie otázky je potrebné zaregistrovať sa >>

eva, 16. 9. 2018:

Dobrý deň, obraciam sa k vám zo žiadosťou o úpravu stromov nad fľudrom na brehu, ktoré sú prekážkou pri osvetlení, pretože tam je mimoriadne nízka viditeľnosť a je to dosť nebezpečné aj pre mňa, ďakujem.

Odpoveď:

Ďakujeme za podnet. Výrez kríkov a orez stromov bude zrealizovaný v priebehu tohto týždňa.
Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

eva, 8. 9. 2018:

Dobrý deň, obraciam sa k vám zo žiadosťou o úpravu stromov na brehu nad fľudrom - Mier, pretože dosť sú tam slabé svetlá, ale ešte aj svietia na stromy,
ktoré sú na brehu a na cestu resp. chodník, ktorým sa ide ku mostu vôbec nie je osvetlený, chodím tam denne večer domov, odporúčam sa prísť večer pozrieť
Ďakujem.

Odpoveď:

Ďakujeme za podnet. Výrez kríkov a orez stromov bude zrealizovaný v priebehu tohto týždňa (38.)

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Katarína, 1. 9. 2018:

Dobrý deň, chcem sa opýtať... po rekonštrukcii ulíc Zabojského, I.Krasku a ulice Čsl. armady sa neplánuje aj rekonštrukcia ulice Rybárska? Je z tých ulíc najkratšia, nepatri už pod mesto alebo ako to je? Rybárska ulica je v dezolátnom stave... skúste sa tadiaľ niekedy prejsť...

Odpoveď:

Teraz táto ulica nie je predmetom rekonštrukcie. nevylučujeme v budúcnosti jej komplexnú rekonštrukciu. Je potrebné, aby bola jej realizácia a financovanie schválené v zastupiteľstve a ďalšou podmienkou je realizácie kanalizácie vodárenskou spoločnosťou na danej ulici, nakoľko v súčasnosti sú domy prepojené spoločnými prípojkami cez dvory.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Miroslav, 30. 8. 2018:

Dobrý deň,
neviem či ste sa niekto za posledných pár mesiacov prešli v noci popri veľkom Tescu na Mieri - konkrétne mám namysli tie nádherné autoumyvárne, ktoré nielenže tak skrášľujú naše mesto, ale dokonca nám obyvateľom Mieru zabezpečujú nonstop diskotéky každú noc. Ale teraz vážne - myslel som si, že som zažil už všetko, ale toto je vrchol arogancie a bezohľadnosti nechať pustenú hudbu noc čo noc v takej intenzite, že často prehlušuje dokonca aj náš TV. Nevyspal som sa posledných x týždňov a pýtam sa dokedy to ešte bude trvať?!? Ak má prevádzkovateľ týchto umyvárok tak rád hudbu tak nech si postaví zopar autoumyvárok aj s reprákmi pred svoj barák!!!
Ing. Malučky Miroslav

Odpoveď:

Prevádzkovateľ autoumyvárne bol dôrazne upozornený na problém s hlasitosťou hudby, zároveň bude lokalita monitorovaná hliadkami mestskej polície.

JUDr. Michal Komara,PhD., náčelník MsP

pavel, 27. 8. 2018:

Dobrý deň!
Chcem sa opýtať, ako postupovať v prípade, že na Javorovej ulici je chovateľka psa, ktorý nie je prihlásený a k tomu, keď ho ráno venčí, nezbiera po ňom exkrementy a tak znečisťuje okolie. Pri tom pes nenosí košík a je útočný na ľudí.
Ďakujem!

Odpoveď:

Ďakujeme za podnet, avšak bez oznámenia mena a priezviska majiteľa nie je možné problém riešiť. Preto Vás žiadame, aby ste tieto údaje nahlásila na bezplatnú linku mestskej polície č. 159.
S pozdravom JUDr. Michal Komara,PhD.. náčelník MsP

Stefan, 16. 7. 2018:

Dobrý deň,
mám otázku k novej svetelnej križovatke na Elektrárenskej ulici.
Pri príjazde po Starej ceste sú 2 radiace pruhy pred križovatkou - v ľavom pruhu sú autá idúce doľava, a v pravom pruhu sú auta idúce rovno a doprava. Ale svetelná signalizácia je iná - jedny svetla spolu pre autá, ktoré idú doľava a rovno, a osobitne pre auta doprava.
Prečo je iné radenie v pruhoch a iné semafory? Auta, ktoré odbočujú doprava nemôžu ísť, aj keď majú zelenú, lebo pred nimi stoja tí čo idú rovno. Pritom ti by mohli byt v ľavom pruhu. Rovnaká situácia je aj pri príjazde po Rázusovej.
Ešte jedna otázka k rekonštrukcii ulice Čsl. armády, ktorá trvá už od minulého roka. Prečo sa súčasne neurobilo aj zakopanie NN do káblového vedenia pod zemou? Keď to už bolo celé rozkopané vrátane chodníkov? Pokiaľ viem s výmenou vzdušného vedenia za káblové sa tam uvažuje.
Ďakujem pekne.
Stefan Ebusak

Odpoveď:

Dobrý deň, po sčítaní dopravy križovatky v roku 2017 bol návrh na rozdelenie pruhov na Rázusovej ulici, ktorá sa stavebne upravovala na odbočovací pruh doprava a spojený pruh priamoľavý. Dopravná polícia s týmto návrhom nesúhlasila. Hlavný smer centrum Rožňava nie je možné z hľadiska kapacity a priepustnosti upraviť tak, že len jeden pruh by ostala ako priamy. Z toho dôvodu bola navrhnutá klasická svetelná križovatka v prvom návrhu. Dodatočne sme požadovali doplniť aj vyprázdňovaciu zelenú šípku vpravo, ktorá síce nemusí byť vždy plne funkčná v prípade, ktorý opisujete, keď stojí ako prvé auto, ktoré ide priamo. V mnohých prípadoch však jej funkcia je opodstatnená a dodatočne vyprázdňuje pravý jazdný pruh, čiže zvyšuje priepustnosť križovatky.
Tento stav, ktorý vychádza zo schváleného projektu, je dopravne v poriadku.
Výmena NN vedenia je akciou VSE, a. s. Postupovalo sa v zmysle projektu stavby na uliciach Zvonárska, Zábojského, I. Krasku a Rybničná. V prípade časti Zvonárskej, resp. Čsl. armády, sa menili len podperné stĺpy podľa potreby, zrejme vedenie v tejto časti bolo v poriadku. Rozkopávka na Čsl. armády v tomto roku sa týkala spoločnosti T com.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Viera Szabóová, 10. 7. 2018:

Dobrý deň,
chcem sa len informovať, kedy konečne sa ukončí rekonštrukcia na Ulici Čsl. armády? Dnes je 10. 7. a už týždeň sa na ulici nič nerobí - to nikomu z kompetentných nevadí?
Ďakujem za odpoveď Szabóová

Odpoveď:

Predpokladaný termín pokračovania rekonštrukcie je budúci týždeň. V pondelok 16. 7. 2018 frézovanie, následne pokládka spodnej asfaltovej vrstvy. V prípade nepredvídaných okolností u zhotoviteľa sa môže tento termín zmeniť. V súčasnosti sa asfaltuje Ulica odborárov.
Ing. Peter Susa, vedúci odd, výstavby a dopravy

Viktor, 4. 7. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať či sa v dohľadnej dobe plánuje rekonštrukcia nasledovných budov : 1 dom služieb 2. Dom Kultúry 3. Fara Rim-kat. 4. ZUŠ .

Vopred ďakujem za informáciu

S úctou
Viktor Pamula

Odpoveď:

Dom služieb – rekonštrukcia nie, uvažuje sa o celkovej prestavbe, ale zatiaľ nebolo prijaté konkrétne strategické rozhodnutie.

Dom kultúryfara rím. kat. cirkvi nie sú objektmi vo vlastníctve mesta.

ZUŠ – mesto v spolupráci so ZUŠ sa od r. 2014 usilujú získať dotačné prostriedky na obnovu vonkajšieho plášťa objektu, zatiaľ sme neboli úspešní.

Ing. Marián Kellner, prednosta MsÚ SNV

Michal, 8. 6. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som poukázať na dopravne neprehľadnú situáciu, ktorá pravidelne vzniká na križovatke ulíc Slovenská - Svätoplukova. Vozidlá zaparkované v blízkosti križovatky znemožňujú rozhľad, čím sa výrazne znižuje bezpečnosť prejazdu križovatkou. Túto skutočnosť som viac krát oznámil mestskej polícii, avšak bezvýsledne. Prosím Vás o posúdenie vzniknutej situácie a realizáciu potrebných opatrení v záujme bezpečnosti.
Ďakujem.

Odpoveď:

S Vaším názorom súhlasíme. Pri nesprávnom parkovaní môže vznikať vo vami popisovanej časti mesta nepriehľadná situácia v cestnej premávke. Čo sa týka Ul. Svätoplukovej, tak je nutné poukázať aj na zákon o cestnej premávke, kde § 25 ustanovuje okrem iného aj zákaz zastaviť a stáť  na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou a  na mieste, kde by vozidlo zakrývalo zvislú dopravnú značku, vodorovnú dopravnú značku vyznačujúcu koridor pre cyklistov, spôsob radenia do jazdných pruhov a určený smer jazdy cez križovatku alebo vyjadrujúcu doplňujúci údaj nápisom alebo svetelné signály.  V danom smere usmerníme hliadky Policajného zboru SR, aby túto časť cestnej komunikácie častejšie monitorovali a podobnú informáciu oznámime aj mestskej polícii.  Zároveň po dohode s Mestom Spišská Nová Ves a po zistení vlastníka pozemku navrhneme prípadne ďalšie opatrenia, ktoré by zamedzili nesprávnemu parkovaniu.  Samozrejme, v prípade možného zistenia páchania priestupku nielen na úseku dopravy odporúčame aj anonymne udalosť oznámiť na čísle 158.

plk. JUDr. Jaroslav Dulík, riaditeľ OR PZ SR

Michal, 8. 6. 2018:

Dobrý deň,
Chcem sa opýtať, či je v blízkej dobe plánovaná údržba zelene na dvore za malým kostolom (Slovenská 2, 4, 6). Jedná sa konkrétne o vŕbu a priľahlý živý plot, ktorý zasahuje do príjazdovej cesty ku garážam.

Odpoveď:

V rámci údržby živých plotov bude predmetná lokalita zrealizovaná v závislosti od počasia v priebehu 24. - 25. týždňa.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Nataša, 5. 6. 2018:

Dobrý deň,
Chcela by som sa informovať, či na Záborského ulici je nejaká porucha na mestskom osvetlení?
V poslednej dobe viackrát nesvietili na ulici lampy, konkrétne aj dnes (z 4.-ho júna na 5. jún) v noci. Nesvietia lampy aj na ulici za nami, takže je tu neskutočná tma.

Odpoveď:

Ospravedlňujeme sa za vzniknuté problémy. Dnes ráno (5. 6. 2018) sa nám podarilo lokalizovať poruchu. Pracujeme na jej odstránení.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu

Tomáš, 1. 6. 2018:

Dobrý deň. Chcel by som upozorniť na vznikajúce situácie na cyklistickom chodníku, ktorý vedie popri Hornáde. Tento chodník je dopravnou značkou označený ako cyklistický. Využívajú ho aj iní ako cyklisti, čo je úplne v poriadku, veď nech to tam žije (korčuliari, kolobežkári a pod.) Avšak asi nie všetci si uvedomujú, že je to predovšetkým cyklo-chodník. Nebezpečné sú hlavne psy, ktoré nie sú na vôdzke. Samozrejme, že pes za to nemôže ale majiteľ. Ďalším príkladom sú mamičky s kočiarmi, samozrejme že je to super keď sa prejdú, ale mohli by aspoň po kraji a nie po strede. Mám takúto skúsenosť, že skoro došlo ku kolízii so psom a majiteľka po upozornení nech si ho dá na vôdzku reagovala tak, že psa si nepripla a nedala si to vysvetliť. Priznávam, že som reagoval podráždene a teda neadekvátne, ale ide hlavne o bezpečnosť, a tak isto ani ten pes si nezaslúži aby ho prešiel niekto na bicykli. Preto by som sa chcel opýtať či by z času na čas hlavne keď je pekné počasie podvečer (vtedy je tam najväčšia intenzita) by nemohli mestský policajti prejsť po chodníku a nie pokutovať, ale edukačným prístupom upozorňovať ľudí na zvýšenú opatrnosť ak tam majú psa resp. aj pri iných prípadoch?

Odpoveď:

Hliadky mestskej polície pravidelne, pokiaľ nie sú na zákroku, v popoludňajších hodinách monitorujú dodržiavanie pravidiel na cyklochodníku a prípadné porušenia riešia upozornením. Je to problém právneho vedomia občanov a permanentným upozorňovaním na potencionálne dôsledky úrazov je možné tento jav eliminovať.
JUDr. Michal Komara, PhD., náčelník MsP

Lucia, 30. 5. 2018:

Dobrý deň.
Klasická letná otázka: o sa bude robiť s kúpajúcimi sa v Hornáde v meste Spišská Nová Ves? Ako chce mesto predávať novovznikajúce pozemky pri fľudri, keď potenciálni kupujúci uvidia nedovolené kúpalisko, začujú ten hluk a ucítia zápach exkrementov šíriaci sa spod mosta?
Za odpoveď vopred ďakujem.

Odpoveď:

Správcom rieky Hornád je Povodie Hornádu a Bodrogu, napriek tomu aj v tomto roku budú zabezpečovať kontrolu kúpania zamestnanci občianskej stráže. ˇ
JUDr. Michal Komara, PhD., náčelník MsP

Viktor, 23. 5. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať či sa v dohľadnej dobe plánuje rekonštrukcia chodníkov na nasledujúcich uliciach: Fabiniho od spojenej školy až k základnej škole
Starosaská od NC Lidl až po križovatku
a Nábrežie Hornádu od OC Lidl až po Multicentrum.

Vopred vďaka za informáciu

Odpoveď:

Prvý úsek na Fabiniho ul. je predbežne plánovaný, OVaD narátalo orientačný fin. náklad. zatiaľ však nie sú na to vyčlelené finančné prostriedky v rozpočte mesta.
Starosaská ul. - uvažuje sa v budúcnosti aj s pozdĺžnym parkovaním - ale ako komplexná rekonštrukcia.

V najbližšej dobe je plánovaná rekonštrukcia úseku Nábrežia Hornádu od OC Lidl po Multicentrum -  po definitívnom schválení financovania stavby a vykonaní verejného obstarávania.
Ing. Peter Susa, vedúci odd. výstavby a dopravy MsÚ

Peter, 21. 5. 2018:

Dobrý deň

Na parkovisku pred internátom Hotelovej akadémie, je kúsok od vjazdu poklop kanálu, ktorý sa dosť prepadáva pod úroveň cesty a začína sa trhať od vozovky. Neviem kedy sa to stalo, neviem či už na to niekto upozorňoval, ale situácia vyzerä tak, že keď ním prejde možno ťažšie auto, tak sa prepadne celkom.

Prosím zodpovedajte mi, či túto časť komunikácie spravuje nesto.

Odpoveď:

Parkovisko pre internátom Hotelovej akadémie patrí do majetku uvedenej školy.

mesto Spišská Nová Ves

Viktor, 30. 4. 2018:

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať či je v projekte rekonštrukcie futbalového štadióna zahrnutý aj priestor pre hendikepovaných? Ďalej by som sa chcel informovať ako bude v budúcnosti riešené kúpalisko? Bude prispôsobené pre hendikepovaných? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Áno, rekonštrukcia futbalového štadióna zahŕňa i takéto požiadavky.
Zatiaľ s modernizáciou kúpaliska neuvažujeme. No v navrhnutej projektovej dokumentácii sa na kúpalisku počíta s oddychovou zónou, kde sa uvažuje so sprístupnením aj pre hendikepovaných. 
Ján Magdoško, riaditeľ STEZ

Štefan, 25. 4. 2018:

Ako môžem zmeniť registračné údaje na tejto stánke?

Odpoveď:

Ak ste zaregistrovaný na stránke spisskanovaves.eu musíte sa najprv prihlásiť (box v pravom stĺpci). Potom na tejto internetovej adrese môžete meniť svoje údaje: https://www.spisskanovaves.eu/system/uzivatelske_konto/index.html

Robert Gonda | BSP Magnetica, s.r.o., www.magnetica.sk

marek, 19. 4. 2018:

Dobrý deň.
Chodím pravidelne na ihrisko so synom,ktoré je na Tarči (Dubová ulica).Funguje od jeseni a prejavujú sa menšie nedostatky zapríčinené buď vandalizmom alebo používaním.Zaujímalo by ma ako často a či vôbec sa robí servis týchto ihrísk.Ide tu o bezpečnosť naších detí a pokazené a nefunkčné preliezky nesplnaju účel.
Vopred ďakujem za informáciu a včastnú nápravu.

Odpoveď:

Bežná kontrola sa vykonáva minimálne raz za 2 týždne. Spočíva vo vizuálnom posúdení stavu zariadení a povrchu plochy ihriska a zistení či nedošlo poškodeniu jednotlivých dielov, uvoľneniu konštrukcií a mechanických spojov medzi jednotlivými dielmi, opotrebeniu sietí, uvoľneniu žľabov kĺzačiek, alebo či na drevených častiach zariadení nie sú triesky. Taktiež sa vykonávajú podrobné prevádzkové kontroly kvalifikovanými osobami. Konkrétne na ihrisku medzi ulicami Dubová a Javorová prebehne kontrola a bežná údržba/oprava dnes a prevádzková kontrola do konca tohto týždňa.

Tomáš Hamráček, vedúci oddelenia komunálneho servisu MsÚ

Viktor, 10. 4. 2018:

Dobrý deň, nedávno som adresoval otázku o bezbariérovosti Reduty, nebolo mi však odpovedané. Preto sa Vás chcem opýtať či sa pri budúcej etape rekonštrukcie Reduty bude riešiť aj bezbariérový vstup do divadla, keďže vstup je pre hendikepovaných nebezpečný. Taktiež by som sa chcel opýtať aj na ostatné kultúrne budovy v meste ( knižnica, GUŠ ) Vopred ďakujem za informáciu.

Odpoveď:

Divadelná časť Reduty mesto poskytlo do dlhodobého prenájmu KSK za účelom použitia ich investičných prostriedkov na rekonštrukciu divadla a všetkých vecí s tým súvisiacich, čiže z prevádzkového hľadiska aj bezbariérovosť. Nakoľko v minulom roku boli voľby do vyšších územných celkov, v súčasnosti zatiaľ nedisponujeme informáciou, či KSK plánuje túto rekonštrukciu. Taktiež ďalšie budovy, ktoré spomínate patria Košickému samosprávnemu kraju - GUS a Spišská knižnica
Pán riaditeľ Spišského divadla Mgr. Emil Spišák, ArtD. však dnes poskytol stanovisko, že prípade Vášho záujmu o návštevu predstavenia, je potrebné kontaktovať úsek prevádzky a marketingu Spišského divadla, t. č.: 053 / 417 32 75, mob.: 0903 613 259, e_mail: prevadzka(at)spisskedivadlo.sk. Pracovníci divadla Vám radi pomôžu pri vstupe ako i odchode z divadla a taktiež zabezpečia pre Vás lóžu, odkiaľ môžete sledovať divadelné predstavenie. S takouto požiadavkou sa v divadle nestretnú po prvýkrát.
Ing. Andrea Jančíková, vedúca kancelárie primátora

 

 

Miloš, 3. 4. 2018:

Dobrý deň, na základe odporúčania Okresného úradu Spišská Nová Ves
vedúceho odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií sa chcem opýtať či by bolo možné prijať systémové riešenie problému na Wolkerovej ulici č. 18 - garáže pred touto bytovkou, nakoľko dochádza k častému parkovaniu vozidiel pred týmito garážami na trávnatých plochách a sú značne obmedzené užívateľské práva vlastníkov a nájomníkov spomínaných garáži. Nie je možné bezpečne parkovať v garážach a je potrebná zručná manipulácia s vozidlom alebo zabezpečenie ďalšej osoby aby nedošlo k škodám na majetku našich vozidiel alebo tých ktorých takýmto nezodpovedným spôsobom zaparkovali.

Odpoveď:

Dobrý deň, v zmysle zákona o cestnej premávke č. 8/2009 Z. z. , § 25 bod 1 (u) vodič nesmie zastaviť a stáť ... osobitne na miestach vjazdov alebo  výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest. To znamená, že státím vozidiel by nemalo dôjsť k zamedzeniu prístupu ku garáži, v tom prípade je možné osloviť mestskú políciu. Obmedzenie, je však možné, navyše predpokladám, že ak niekto zle parkuje, riskuje poškodenie aj svojho automobilu. Parkovanie na trávnatej ploche, je zakázané, no vzhľadom na nedostatok parkovacích miest pre mestskú políciu aj ťažko identifikovateľné, či sa jedná o porušenie predpisov alebo nie, keďže mnoho zelených priestranstiev sa zmenilo na vyjazdenú, prípadne štrkovú plochu. Samozrejme aj mesto nechce striktne brániť obyvateľom parkovať v blízkosti bydliska, no potreby nárastu parkovacích miest je obtiažne neustále napĺňať výstavbou nových parkovísk. 
K riešeniu asi toľko: Z hľadiska oddelenia výstavby a dopravy by bolo možné osadiť dopravnú značku okrem dopravnej obsluhy, čiže by do predmetnej lokality mohli vchádzať len majitelia nehnuteľností. Upozorňujem však, že porušovanie takejto značky je veľmi ťažko kontrolovateľné a navyše nie je v kompetencii mestskej polície ale dopravnej polície. Po konzultácii s dopravnou políciou je to aj z ich strany naozaj obtiažne kontrolovať. Iné "systémové" riešenie v súčasnosti nemáme.
Ing. Peter Susa, vedúci oddelenia výstavby a dopravy