Detail správy

01. 03. 2008 13:19

Mená najlepších športovcov za rok 2007 sú už známe

Od: Lucia Kormošová

Deň, ktorý sa opakuje len raz za štyri roky (29. február), sa v Spišskej Novej Vsi niesol v slávnostno-športovom duchu. Miestom najvyššej koncentrácie športovcov na jeden meter štvorcový bola určite tunajšia Koncertná sieň Reduty, kde sa konala slávnosť vyhlasovania najlepších športovcov za uplynulý rok.

Rezké tóny hudobného doprovodu roztlieskavačiek odštartovali večer patriaci športu a športovcom, ktorí svojimi vynikajúcimi výsledkami pozitívne zviditeľňujú mesto. Tohoročná slávnosť mala novú zaujímavú formu - všetci nominovaní športovci boli predstavení prostredníctvom zostrihu fotografií, príp. aj krátkou video ukážkou z ich úspešného pôsobenia. Nominácií bolo hojne, hodnotili ich v tajnom hlasovaní Združenie športových klubov a Komisia pre mládež a šport pri MsZ. Mená víťazov nechcel nik do poslednej chvíle prezradiť. Najlepší športovci mesta boli rozdelení do troch kategórií.

Poradie najlepších športovcov do 18 rokov:

1. Roman Tököly - atlét (AK Slávia SNV)

• najlepší juniorsky výkon v SR za r. 2007 v skoku do diaľky (697 cm).

2. Ján Benko - športový strelec (ŠsK pri RD SNV)

• reprezentant SR, 1. miesto v slovenskej extralige, 2. a 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska.

3. Marek Stanko - plavec (KP SNV)

• na medzinárodných pretekoch Olympijské nádeje Košice 2007 získal 1. miesto až v piatich disciplínach.

4. Tatiana Bodová - rýchlokorčuliarka (ŠK STEZ SNV)

• na Stredoeurópskom pohári Danubia Cup v seriáli pretekov v 6 štátoch obsadila spomedzi 29 pretekárov 1. miesto v 4 disciplínach.

5. Stanislav Baldovský - basketbalista (juniori BK AC LB SNV)

• najúspešnejší strelec a najlepší hráč Majstrovstiev Slovenska juniorov.

Poradie najlepších športovcov nad 18 rokov:

1. Martin Bartalský - vodný lyžiar (KVL SNV)

• reprezentant SR, majster SR v slalome, skokoch, kombinácii a figurálnej jazde za r. 2007, účastník ME do 21 rokov a Majstrovstiev sveta, zvíťazil s družstvom na Akademických majstrovstvách USA.

2. Július Hudáček - hokejový brankár (juniori HK SNV)

• reprezentant SR na Majstrovstvách sveta do 20 rokov.

3. Dominik Lopuch - atlét (AK Slávia SNV)

• v skoku do výšky obsadil na Grand Prix Slovakia Košice 1. miesto.

4.-5. Peter Mlynarčík - športový strelec (ŠsK pri RD SNV)

• reprezentant SR, získal v disciplíne rýchlopaľná pištoľ: 2 x 1. miesto v slovenskej extralige, 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska, 1. miesto na Grand Prix v Plzni a v disciplíne vzduchová pištoľ: 1. miesto na Open British Championships v Londýne.

4.-5. Zdeno Kuchár - parkúrový jazdec (JK Slávia SNV)

• na Majstrovstvách SR v súťaži družstiev obsadil 1. miesto, je víťazom Šampionátu mladých koní v Topolčiankach.

Najlepšie kolektívy:

1. Kolektív juniorov hokejového klubu SNV

• ako účastník slovenskej extraligy sa stal majstrom SR.

2. Kolektív mužov basketbalového klubu 04 AC LB SNV

• získal bronzové umiestnenie v slovenskej extralige.

3. Kolektív juniorov basketbalového klubu AC LB SNV

• na Majstrovstvách SR 2006/07 zvíťazili a stal sa majstrom SR.

JUBILANTI

Pri oceňovaní sa nezabudlo ani na jubilantov, ktorí oslavovali: Pavol Graus (65), Peter Ivan (65), Jozef Para (65), Ladislav Karabín (60) a Peter Sliva (50).

ROZVOJ ŠPORTU V MESTE

O rozvoj športu v Spišskej Novej Vsi sa pričinili a ocenenie tiež získali:

• Slovenský rýchlokorčuliarsky zväz - za organizáciu svetového finále Európskeho pohára juniorov v short track-u, cenu prevzal Ján Magdoško,
  • Ján Mlynarčík - člen športovo-streleckého klubu pri RD, tréner, ešte stále aktívny reprezentant,
  • Ivan Kurilla - tréner majstrovských juniorov a kadetov AC LB, najlepší mládežnícky basketbalový tréner na Slovensku za r. 2007,
  • Michal Teplica - tréner juniorských hokejových majstrov Slovenska,
  • Jozef Kačenga - za funkcionársku činnosť v SFZ a aktívnych 25 rokov výkonu futbalového rozhodcu v najvyšších slovenských súťažiach.

NAJLEPŠÍ TRÉNERI

V tomto roku bola tiež vyhlásená súťaž o najlepších trénerov. Na základe dosiahnutých výsledkov medzi trojicu najlepších patria:

• Jaroslav Javorský - tréner a predseda Karate klubu IGLOV SNV,
  • Ivan Kurilla - tréner juniorov Basketbalového klubu LB SNV,
  • Michal Teplica - hokejový tréner B kvalifikácie.

CENA FAIR PLAY

Cenu fair play za záchranu ľudského života a obrovský potlesk si zaslúžila trojica, ktorá 22. apríla 2007 zachránila život mladému športovcovi. Počas nedeľňajšieho futbalového zápasu III. ligy staršieho dorastu SNV - Giraltovce došlo k nepríjemnému kontaktu brankára hostí a domáceho hráča Tomáša Šoltésa, ktorému pri tom zapadol jazyk. Pohotovým odborným zásahom rozhodcovia Kamil Slebodník, Ján Džima a lekár Richard Progner hráčovi pomohli.

VÝROČIE OLYMPIJSKÉHO HNUTIA

Okrem toho na pódium vystúpili a pamätnú medailu si prevzali Dušan Sliva, Vojtech Král, Ľudovít Kolarčík, Vladimír Čech, Ján Magdoško, Igor Kováč, Ján Širila a Michal Demečko, a to pri príležitosti 15. výročia založenia Olympijského hnutia na Slovensku a veľmi dobrých výsledkov činnosti Olympijského klubu SNV.

NAJLEPŠÍ ŠPORTOVCI OKRESOV SPIŠSKÁ NOVÁ VES A GELNICA

Program pokračoval 34. ročníkom vyhodnotenia najlepších športovcov okresov Spišská Nová Ves a Gelnica za r. 2007. V desiatke tých najúspešnejších si spomedzi 32 nominácií svoje miesto našli: