Dnes je 04.10.2023, meniny má František
Mesto Spišská Nová Ves
 
   Aktuality > Detail

Detail správy

30. 03. 2021 15:13

Primátor Spišskej Novej Vsi preplatí obyvateľom Ivermektín

Nedostatkový liek Ivermektín dostanú Spišskonovovešťania v dvoch tunajších lekárňach - bez doplatku. Z vlastných zdrojov ho preplatí primátor mesta Pavol Bečarik. Po intenzívnej komunikácii s Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky k tomuto rozhodnutiu dospela hlava Spišskej Novej Vsi v reakcii na nedostatok antivirotík pre ambulantnú liečbu chorých na COVID-19 v regióne.

 

„Po mojej verejnej výzve na zabezpečenie lekární antivirotikami sme intenzívne komunikovali s ministerstvo a treba povedať, že išlo o konštruktívnu komunikáciu. Po následnej spoločnej komunikácii s dvomi lekárňami v meste som dospel k rozhodnutiu, že pacientom s trvalým pobytom v meste a receptom na Ivermektín preplatím sumu, ktorú požadujú ako doplatok,“ uviedol primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik. V metropole stredného Spiša ide o ďalší krok k zabezpečeniu zdravia obyvateľstva (rúška a respirátory zadarmo, donáška nákupov a liekov pre seniorov a ľudí v karanténe, vitamínové balíčky pre seniorov zadarmo...).

Ivermektín s bonusom primátora mesta dostane 450 občanov s trvalým pobytom v Spišskej Novej  Vsi po predložení receptu v týchto lekárňach:
Lekáreň na Letnej (Letná 27) a Lekáreň pri stanici (Odborárov 47) v Spišskej Novej Vsi.

V  prípade potreby je primátor mesta ochotný opätovne pomôcť. „Som rád, že sa nám podarila ďalšia vec, ktorá môže pomôcť ľuďom v Spišskej Novej Vsi, ktorí sú chorí na
COVID-19, a želám im skoré uzdravenie,
“ dodal P. Bečarik.

Text a informácie:
Tomáš Repčiak
, kancelária primátora, MsÚ, Radničné námestie 7,
t. č. +421 53 4176 624, tomas.repciak@mestosnv.sk