Dnes je 21.04.2024, meniny má Ervín
Mesto Spišská Nová Ves

Nick Reed: LIFE KOUČ

(Lifecoach)

Preklad: Lucia Olosová
Scéna a réžia: Klaudyna Rozhin

Osoby a obsadenie:

COLIN:   Peter Čižmár
FIONA:   Henrieta Kecerová
WENDY:  Antónia Kurimský Oľšavská
ALEX:     František Balog

Dĺžka predstavenia: 70 minút bez prestávky

Autor fotografií: Radim Kopec

Nová vynikajúca komédia v Kontre! Neskutočná zábava!

Chceš objaviť svoj potenciál, naprogramovať sa na úspech, lepšie zvládať nároky života? A pritom dozvedieť sa, ako prinútiť partnera, aby umyl riad?

Príď do Kontry na stretnutie s life koučom!  

 

Wendy potrebuje pomoc. Ale aj jej terapeut! Jej život je jedna veľká katastrofa. Šéfka s ňou stráca trpezlivosť, priateľ k nej nemá úctu a čo je najhoršie – Wendy sa nedokáže ani len obhájiť!

Colin je terapeut. Pomáha ľuďom uvedomiť si chyby a nájsť vlastnú cestu. Ale čo ak sám z nej vybočí? Čo ak on stratí smer?

Life kouč je komediálny príbeh dvoch ľudí, z ktorých jeden nachádza svoje miesto v džungli života a druhý si uvedomí, že cesta, kterou šiel doteraz, nevedie tam, kam by si želal…

 

Wendy, asistentku „smoliarku“, posiela jej šéfka na terapiu, aby získala sebavedomie a zmenila svoj mizerný život na sériu úspechov. Na prvom stretnutí terapeut Colin položí otázku: „Čo robí Wendy jedinečnou?“, ale pacientka ťažko hľadá odpoveď… Čas ide, Colin nástojí… Až nakoniec, pritlačená k múru, píše na tabuľu svoje tri silné stránky: milá, priateľská a dobre robí čaj… S menej silnými stránkami to ide ľahšie: zoznam je nekonečný… Colin vie, že bude mať plné ruky práce… Čas však ukáže, že on tiež nie je bez problémov a terapia začne  fungovať obojstranne…

 

Komédia Nicka Reeda je Pygmalion 21. storočia. Tejto generácie, ktorej nepostrádateľnou vecou je najnovší model mobilu. Colin stojí pred ťažkou úlohou: spraviť z mladej naivky úspešnú ženu. Ale v dnešnej dobe sú “vzormi” manažéri a manažérky firiem a časťou novodobej “etikety”, ktorú sa Wendy musí naučiť, sú: asertivita, určenie si cieľov a zdravý egoizmus.

Svižné dialógy plné humoru, gagy premiešané s ľudskosťou robia túto komédiu neobyčajne príťažlivou. Komédia Life kouč nezmení tvoj život, ale večer s Colinom a Wendy zafunguje stimulujúco a osviežujúco - ako vydarená terapeutická seansa.

Nick Reed je tiež autorom scenára pripravovaného filmu, ktorý sa začne natáčať vo Veľkej Británii v januári 2019.

Kouč je ako stena, do ktorej narazíte, keď chcete schovať hlavu do piesku.

Kouč je ako zrkadlo, kde vidíte to, čo by ste najradšej nevideli.

Kouč je ako strom, ktorý vám v nečase poskytne zázemie, podporu a priestor.

Priestor, kde objavíte nové možnosti, riešenia, nápady a načerpáte novú energiu.